Після 11-річної перерви у Полтаві відновили навчання водіїв тролейбусів
![](http://i1.poltava.to/uploads/2024/05/15/trolleybus.jpg)
У Полтаві відкрили школу водіїв тролейбусів. У першій групі 10 осіб, з них троє — колишні кондуктори
14 травня на базі Центру зайнятості у Полтаві запустили курси водіїв тролейбусів. У групі навчаються 10 осіб — 7 жінок і 3 чоловіків. Троє з них — це кондуктори, які перенавчаються на водіїв.
Заявок на курси було вдвічі більше. Початковий відбір провели фахівці «Полтаваелектроавтотрансу» та Центру зайнятості. Вимоги — статус безробітного або ваучер від центру. У першій групі всього 10 осіб, бо організатори не можуть одночасно навчати більше — лише три інструктори отримали ліцензію. Водії, що навчаються, пройшли акредитацію в центрі поліції. Від тролейбусного депо головний інженер викладає конструкцію тролейбуса та правила експлуатації.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2024/05/15/training_1.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2024/05/15/training_2.jpg)
Депутат Вадим Ямщиков повідомив, що згодом планують набрати ще групи, щоб загалом випустити 30 водіїв. Поява нових водіїв дозволить випустити більше транспорту. Наразі на маршрути Полтави випускають 44-46 тролейбусів.
Востаннє навчання водіїв на базі ПЕАТ у Полтаві відбулось у 2013 році. Наступні роки були розмови про курси, але з’являлися різні причини, щоб їх не розпочинати. Через брак водіїв скорочували кількість тролейбусів на маршрутах. У 2021 році «Полтаваелектроавтотранс» підписав із Центром зайнятості угоду про навчання водіїв тролейбусів за кошти Державного бюджету. Запуск курсів відтермінували через війну.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»