Полтавські комунальники програли тендер з благоустрою міста, запропонувавши на 19 млн гривень менше
![](http://i1.poltava.to/uploads/2016/06/2016-06-02/sliv.jpg)
КП «ПМШЕД» програла конкурс на благоустрій Полтави із пропозицією на 19 млн гривень меншою за інших
Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому оголосило результати тендеру на Послуги з утримання в належному санітарно-технічному стані об’єктів благоустрою, зелених насаджень, у т. ч. утримання вулично-дорожньої мережі міста Полтави. За його результатами, переможцем стало вже відоме нам ПАТ «Управління механізації будівництва № 23», власником якої є екс-депутат Харківської облради Юрій Шляхта.
Загалом пропозиції щодо цих послуг надали три фірми:
- КП «Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» Полтавської міської ради — 47 мільйони 43 тисячі 54 гривні 96 копійок
- ПП «Будгарант-7» — 65 мільйонів 726 тисяч 834 гривень 54 копійки
- ПАТ «Управління механізації будівництва № 23» — 65 мільйонів 694 тисячі 250 гривень 40 копійок
Як бачимо, попри основну мету тендерних закупівель — здешевлювання послуг — конкурс виграло підприємство, яке запропонувало найбільшу ціну.
Найнижчу пропозицію комунального підприємства «ПМШЕД» взагалі відхилили через те, що вони занизили обсяги робіт, а також тому, що воно пов’язане із замовником робіт — Управління ЖКГ.
Як йдеться у протоколі оцінки пропозицій конкурсних торгів, «ПМШЕД» занизило обсяги наступних пунктів:
- «Чергування при зимовому періоді» — на 500 годин (вказало 36 тисяч годин, а УЖКГ замовляло 36,5 тисячі годин);
- «Видалення та косіння трави бур’яну, з обочин, кюветів, водовідвідних канав спеціалізованою технікою та механізмами» — на 27 тисяч годин (вказало 3 тисячі, а з УЖКГ замовляло 30 тисяч годин);
- «Видалення та косіння трави бур’яну, з обочин, кюветів, водовідвідних канав вручну» — на 10,8 тисяч годин (вказало 1,2 тисячі годин, а з УЖКГ замовляло 12 тисяч годин).
Також комісія вирішила, що, Комунальне підприємство «ПМШЕД» Полтавської міськради підпадає під ознаку: юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі, або контролюється таким учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі та є пов’язаною особою з УЖКГ виконкому Полтавської міськради.
Таким чином, до кінця року ПАТ «Управління механізації будівництва № 23» проводитиме роботи з благоустрою Полтави, а не КП «ПМШЕД», яке запропонувало на майже 19 мільйонів менше.
Для прикладу, цього року на будівництво спорткомплексу в авіамістечку потрібно 15 мільйонів гривень, а для початку консервації Кадетського корпусу — 14 мільйонів.
Варто зазначити, що до цього, упродовж чотирьох років (2011-2014) «ПМШЕД» вигравав міські тендери і не мав проблем ні з документами, ні із зв’язком з замовниками.
, «Полтавщина»