Штрафи є, а парковок немає: полтавці скаржаться на Інспекцію з благоустрою через нестачу місць біля лікарень
Полтавці продовжують вимагати облаштування нових паркомісць, особливо поблизу медичних закладів. Натомість Інспекція з благоустрою закликає не порушувати правила дорожнього руху та поважати інших містян
Полтавська міська інспекція по контролю за благоустроєм регулярно нагадує у соцмережах про необхідність дотримання правил паркування у місті.
Зокрема, нещодавно відомство повідомило, що активно реагує на скарги громадян щодо водіїв-порушників:
«Щодня до Інспекції по контролю за благоустроєм надходять численні звернення від мешканців щодо порушень правил паркування. Автомобілі, залишені з порушенням вимог дорожнього руху, створюють незручності для пішоходів, мешканців будинків та інших учасників дорожнього руху.
Особливу увагу звертаємо на випадки, коли неправильно припарковані транспортні засоби блокують проїзд автомобілів екстрених служб. Через такі порушення швидка медична допомога, пожежно-рятувальна служба чи інші служби реагування не можуть оперативно дістатися до місця виклику».
Окремо до полтавців звертається і керівник інспекції, депутат Полтавської міськради Максим Малько. У своєму дописі він звернув увагу на велику кількість порушень та специфіку роботи інспекторів:
«Дивує інше: замість того, щоб не паркуватися на газонах, клумбах, дитячих майданчиках, окремі водії продовжують порушувати правила, а потім розповідають, що інспектори не працюють.
Працюємо. Реагуємо. Фіксуємо. Притягуємо до відповідальності. А порушникам раджу не шукати виправдань, а навчитися поважати місто та людей, які живуть поруч».
Проте містяни не завжди позитивно сприймають такі заяви. Наприклад, одна з полтавок у коментарях під дописом Інспекції розповіла про ситуацію з паркуванням біля медичних закладів на вулиці Монастирській, 7а, де, за її словами, інспектори «щедро виписують штрафи»:
«Це поліклініка, поряд лікарня, госпіталь. Нещодавно приїхали, якраз мені знімати гіпс із ноги. Машин дуже багато, вільного місця для паркування немає зовсім. Мій чоловік висадив мене і поїхав далі паркуватися, аж біля інтернату. Коли повернулися — був штраф. Ми заплатили, бо є функція: якщо сплачуєш одразу, то штраф не 340, а 170 грн.
А поруч із нашою була машина, як виявилося, військового — людини з протезом ноги. Його також оштрафували.
Я все розумію, але у тих, хто виписує штрафи, повинно бути хоч якесь розуміння, що сюди люди приїздять не кави попити, а в лікарню... Штрафи штрафами, але це ж не вирішує проблему додаткових паркувальних місць, особливо біля лікарень».
Варто нагадати, що полтавці та гості міста систематично скаржаться в соцмережах на відсутність нових паркомісць. За 9 місяців роботи паркувального відділу містяни сплатили до бюджету 7,5 млн грн штрафів, проте це поки не призвело до облаштування нових майданчиків для авто.
Наразі підготовка до створення нових паркомісць триває лише «на папері». Інспекція з благоустрою розробила перелік локацій, де критично не вистачає місця для автівок, і передала його до управління ЖКГ. На ці потреби депутати міськради погодили виділення 3 млн грн. Утім, варто зауважити, що на даному етапі перелік цих локацій залишається досить умовним.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»