В полтавських школах «пункти незламності» планують розгорнути у блекаут, нині в них можна заряджати гаджети
![Повноцінні «пункти незламності» у школах поки не працюють — максимум вас пустять підзарядити телефон](http://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_110741.jpg)
На мапі «пунктів незламності» в Полтаві по вулиці Шевченка є місця обігріву, які розташовані у гімназії № 25, у загальноосвітній школі № 4 та в Полтавській районній військовій адміністрації.
Тиждень тому голова Полтавської військової адміністрації Дмитро Лунін, у своєму Telegram-каналі опублікував список «пунктів незламності» серед яких був і ліцей № 1 на Шевченка, 14, але навчального закладу на мапі пунктів обігріву немає. У ліцеї повідомили, що не розгортали «пункт незламності», бо поруч знаходяться два інших: на Шевченка, 19 та Шевченка, 5.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/map.png)
Не розгорнули «пункти незламності» й у школі № 4 та гімназії № 25. Їх планують відкрити під час блекауту в Полтаві, повідомили у навчальних закладах. Нині у школі та гімназії відвідувачі можуть заряджати гаджети.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_144928.jpg)
В обох навчальних закладах не надали інформацію щодо наявності генератора, вільного доступу до інтернету та кількості місць, які планують для пункту обігріву під час «блекауту» — аварійного відключення електропостачання по всьому місту. Директорки школи й гімназії Ірина Полтавець та Наталія Северенчук пояснили: цю інформацію журналісти можуть отримати за письмової згоди керівниці департаменту освіти Полтавської міської ради Жанни Каплоух. Це ж стосується фотографування чи відеозйомки підготовки «пунктів незламності». 30 листопада о 20-й годині на сайті Полтавської міської ради з’явилася інформація щодо розміщення пункту обігріву в актовій залі гімназії № 25 та встановлення двох буржуйок.
На відміну від міських освітніх закладів, в Полтавській районній військовій адміністрації з підготовкою до блекауту ознайомили без попередньої письмової згоди посадовців.
«Пункт незламності» організували на першому поверсі у залі для нарад депутатів. Керівник апарату районної військової адміністрації Ігор Киричко розповів: у пункті обігріву є до шістдесяти гнізд для зарядки гаджетів, для цього придбали подовжувачі для електромережі. Також для відвідувачів є вільний доступ до інтернету.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_134244_1.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_134217_1.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_133955.jpg)
«У нас є два генератори: один 7,5 кВт, інший — 9 кВт (він дає енергію на власний котел та «пункт незламності»). Перший поверг обігріває один генератор, для другого поверху зробили спеціальну врізку для роботи іншого генератора.
В умовах блекауту, ми запускаємо генератори: у нас є світло, є тепло і в нас є два види інтернет-зв’язку — це оптоволокно, яке живить генератор, але якщо оптоволокно десь переривається, то ми отримуємо зв’язок від Starlink, який тут встановлений. Цього буде досить, щоб комусь зателефонувати або відправити повідомлення.
Також в «пункті незламності» є чай, кава, цукор, печиво, паперові рушники та вологі серветки, одноразові стакани й тарілки. Ми підготували дітям розмальовки та олівці», — розповів Ігор Киричко.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_135758.jpg)
«Пункт незламності» в Полтавській районній військовій адміністрації працює цілодобово. Зараз в ньому відвідувачів немає, бо в місті є електропостачання, каже Ігор Киричко. А під час блекауту в Полтаві 23 і 24 листопада, «пункт незламності» відвідали більше сотні людей: переважно студенти та пенсіонери.
«Наш «пункт незламності» розрахований на 50 сидячих місць. Якщо буде потреба, то ми відкриємо ще одну більшу залу, в якій до сотні людей зможуть перебувати.
Під час повітряних тривог у блекаут ми пропонуватимемо людям спуститися у підвал, у нас там є відремонтоване приміщення, яке можна використовувати як бомбосховище. Також ми маємо комендантську годину з 23:00 до 5:00. Ми попереджаємо: якщо відвідувач лишається після 23:00, то він лишається в «пункті незламності» до 5 години ранку, щоб не порушувати комендантську годину», — каже керівник апарату районної військової адміністрації Ігор Киричко.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/30/img_20221130_134512_1.jpg)
Нагадаємо, депутатам Полтавської міської ради департаменти не надають інформацію щодо закупівлі генераторів, буржуйок, Starlink для пунктів обігріву.
Актуальна інформація про розташування «пунктів незламності» в Полтаві та області є на сайті військової адміністрації.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»