Підсумки Дефлімпіади: спортсмени з Полтавщини здобули 15 золотих, 3 срібні й 6 бронзових медалей

Начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін зустрівся зі спортсменами з Полтавщини, які у складі збірної команди представляли Україну на XXIV літніх Дефлімпійських іграх у Бразилії. Вручив Почесні грамоти ОВА.

Область делегувала на змагання 24 спортсмени та 7 тренерів. Боролися за нагороди 11 каратистів, 10 футболістів та 3 гравці в настільний теніс. Усього завоювали 24 медалі.

«Спортсмени з Полтавщини здобули на Дефлімпіаді 15 золотих, 3 срібні й 6 бронзових медалей. Для мене честь сьогодні вітати вас. Я з дитинства займався спортом, і для мене Олімпійські, Дефлімпійські ігри — це найвищі змагання. Участь там — це вже найвище досягнення для спортсмена, а медалі, мені здається, — найвища мета, — зазначив Дмитро Лунін. — Дуже вдячний вам і за те, що підіймаєте український прапор на міжнародних змаганнях, що дуже важливо. На Дефлімпійських іграх Україна посіла 1 місце, досягнувши найкращого результату, який тільки може бути. Дякую вам, вашим тренерам і родинам. І так знаково, що завершилася Дефлімпіада перемогою української команди з футболу, а вирішальний гол забив саме спортсмен із Полтавщини».

Дмитро Лунін додав, що з обласною радою узгодили питання, аби після перемоги України у війні з рф виділити грошові премії як спортсменам, так і тренерам.

Олександр Махно

Каратист Олександр Махно, який взяв «золото» Дефлімпіади в куміте, розповів, що займається цим видом спорту вже 9 років і перемога була для нього надважливою.

«Ми дуже багато тренувалися. Протягом дня — двічі або тричі. Дефлімпіада закінчилася, й відразу починається підготовка до нової, адже завжди треба продовжувати тренування. Невдовзі будуть європейські та світові змагання. „Золото“ я отримав в особистому заліку й у командному заліку куміте. У цьому виді спорту були представлені 16 країн. Я став переможцем», — зазначив Олександр Махно.

16-річна каратистка Інеса Причина потрапила у збірну 20 лютого й через кілька місяців поїхала на Дефлімпіаду, де разом зі Світланою Яковенко й Тетяною Хиль здобула «золото» у командному ката серед дівчат.

«Займаюся карате вже вісім років. Мій тато займається футболом, він був триразовим чемпіоном Дефілімпійських ігор, мама — членкиня збірної України з боулінгу. Спочатку мама й тато не повірили, що я займатимуся карате, бо це більше для хлопчиків. Я відчувала, що хочу потрапити у збірну, на Дефлімпіаду. Працювала, довела, що можу. Продовжуватиму тренування й надалі, — розповіла Інеса Причина. — До Дефлімпіади готуватися було складно. Під час змагань ми віддали всі сили, щоб уся команда була з медалями. Ми — сильна команда».

Загалом українська збірна виграла 138 нагород: 62 золотих, 38 срібних, 38 бронзових, у підсумку посівши перше місце у загальнокомандному заліку та за кількістю здобутих медалей.