На Зіньківщині невідомі влаштували стихійне звалище решток тварин: екологи та поліція розслідують справу

У селі Ступки Зіньківської громади на території колишнього свинокомплексу виявили незаконне звалище біологічних відходів. Після скарг місцевих мешканців на екологічну загрозу та затримку в діях посадовців, влада відзвітувала про дезінфекцію території та залучення спеціальних служб.

За інформацією місцевих мешканців, події розпочалися в середині червня. Протягом кількох днів невідомі особи вивантажили з вантажівок відходи великої рогатої худоби. Люди висловили занепокоєння через нестерпний сморід та високий ризик отруєння питної води в криницях токсинами, а також через можливе поширення інфекційних захворювань. Зазначається, що активісти громади зафіксували транспорт порушників на фото і відео та передали зібрані матеріали правоохоронним органам.

Після набуття розголосу, 25 червня Зіньківська міська рада повідомила про проведення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, а також державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Для ліквідації наслідків залучили працівників ДСНС, Національної поліції, Держпродспоживслужби, Державної екологічної інспекції Центрального округу та місцевої дільниці ветеринарної медицини.

Наразі небезпечну ділянку огородили, а територію обробили дезінфікуючими засобами. Фахівці відібрали проби біоматеріалу та ґрунту, щоб визначити категорію небезпеки відходів і підрахувати збитки, завдані довкіллю громади.

Влада суворо заборонила мешканцям наближатися до огородженої ділянки, випасати там худобу та вигулювати домашніх тварин до повного завершення робіт і ліквідації решток. Слідство триває, правоохоронці встановлюють осіб, причетних до організації звалища.

Іван ШЕВЧЕНКО, «Полтавщина»

Останні новини

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефон редакції: (095) 794-29-25

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему