Водій полтавської маршрутки образив рідних загиблого Героя, які їхали вшанувати його пам’ять
У Полтаві водій маршрутки нецензурно образив родину загиблого захисника України Леоніда Дериволкова. Конфлікт стався, коли рідні Героя прямували на цвинтар, щоб вшанувати його пам’ять у день народження, та зробили водієві зауваження через грубу поведінку.
Інцидент стався на маршруті № 62А, який обслуговує перевізниця Ганна Звягінцева. Щодо міськради, то її пресслужба проігнорувала запитання стосовно реакції на хамську поведінку водія, надавши узагальнену відписку.

За словами доньки військового Софії Дериволкової, родини полеглих воїнів регулярно стикаються з упередженим ставленням з боку водіїв полтавських приватних маршруток через пільгові посвідчення.
Вранці 25 червня дружина та донька Леоніда Дериволкова вирушили на Алею Героїв Затуринського кладовища, щоб у день його народження покласти квіти на могилу. Захисник України загинув під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку 15 липня 2023 року.
Донька захисника Софія розповіла, що коли вона сіла з мамою в маршрутку, водій уже був незадоволений їхніми пільговими посвідченнями родини полеглого військовослужбовця, однак спочатку промовчав.
«Я часто плутаю маршрути на Вакуленці та Дублянщину: один зупиняється біля «Маркетопту», а інший їде далі, до заправки, звідки доводиться йти пішки. Дочекатися автобуса, який прямує безпосередньо до меморіалу, майже нереально.
Коли всі інші пасажири вийшли і ми залишилися в маршрутці самі, то запитали водія, чи це кінцева зупинка. У відповідь він щось нерозбірливо пробурмотів. Тоді ми перепитали: «Скажіть, будь ласка, це кінцева?». На що почули: «Да, бл***, кінцева. Скільки можна повторять?»», — розповіла Софія.
Коли мати дівчини виходила з маршрутки, вона зауважила водієві, що з пасажирами варто спілкуватися коректніше. У відповідь він нецензурно її вилаяв: «Пошла на х**, тварь».
«Ми вийшли з маршрутки. Я сфотографувала її номер і намагалася сфотографувати самого водія, але він сховався за транспортним засобом», — розповіла донька загиблого захисника.
За словами Софії Дериволкової, у Полтаві водії громадського транспорту часто упереджено ставляться до рідних загиблих захисників через пільгові посвідчення, які дають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Зокрема, йдеться про кермувальників приватних маршруток.
«Водії загалом не завжди адекватно реагують на наші посвідчення. Постійно в них виникає питання, що це за посвідчення, хоча в документі все написано — це ігнорується. Це не від маршруту залежить, а скоріше від людини. Хтось говорить: «Звісно, проходьте», а в когось виникають додаткові питання.
Особливо коли ми їдемо сім’єю — нас троє: я, молодший брат і мама. І коли ми їдемо втрьох, то це, мабуть, дуже по кишені б’є маршрутчику, бо для них це стрес. Їх цікавить, куди ми їдемо, вони починають розповідати, що в них одне пільгове місце, а вас троє», — розповіла донька полеглого захисника України.
За коментарем ми звернулися до пресслужби Полтавської міської ради. Зокрема, ми запитали, як міська влада відреагує на ситуацію, пов’язану з хамською поведінкою водія. Однак це запитання залишили без відповіді. Натомість у пресслужбі лише узагальнено повідомили про нібито планування зустрічі сторін:
«Транспортний відділ поінформований про цю ситуацію, відповідна заява вже надійшла.
Наразі у водія та перевізника запрошено письмові пояснення, тому розгляд звернення триває.
Після їх отримання планується проведення зустрічі за участю сторін, зокрема й пасажирки».
Також пресслужба не надала інформації щодо термінів проведення нових конкурсів серед перевізників, зазначивши лише, що «він відбудеться у терміни, визначені чинним законодавством».
Те, що міська влада разом із командою виконувачки обов’язків міського голови Катерини Ямщикової навмисне ігнорує питання про проведення конкурсів, пояснюється корупцією у сфері громадського транспорту Полтави, а саме — розподілом маршрутів у ручному режимі та отриманням за це тіньових прибутків.
Як і до повномасштабного російського вторгнення, через корупційні схеми місто не розвиває цю галузь. Полтава залишається залежною від приватників, які роками «заносять» хабарі певним посадовцям та депутатам міської ради, забезпечуючи собі монополію. Вони працюють без повноцінних прозорих конкурсів, що дає змогу уникати жорсткого контролю. При цьому міська влада неспроможна навіть врегулювати питання чітких графіків роботи громадського транспорту — вони й надалі залишаються недоступними для пасажирів.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»