Полтава розробляє План стійкості: на лікарнях і школах встановлюють нові сонячні електростанції
У Полтаві розпочали розробку Плану стійкості громади. Під час засідання новоствореного Штабу стійкості за участю представників міської влади, комунальних служб, ДСНС та благодійних організацій обговорили підготовку до опалювального сезону та розвиток резервних джерел енергопостачання.
За словами секретаря міської ради Катерини Ямщикової, штаб має об'єднати всі ключові служби міста в єдину систему взаємодії для забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури в умовах воєнних загроз та можливих аварій.
Одним із ключових напрямків стала розбудова мережі сонячних електростанцій із системами накопичення енергії. Наразі такі об'єкти вже працюють у Дитячій міській клінічній лікарні (75 кВт), ліцеї №10 імені Володимира Короленка (6 кВт), ліцеї №29 (10 кВт), на КАТП-1628 (30 кВт) та ПЕЗО «Міськсвітло» (30 кВт).
Упродовж 2026 року планують ввести в експлуатацію ще кілька об'єктів. Для 2-ї міської клінічної лікарні передбачені дві сонячні електростанції потужністю 76 та 120 кВт із акумуляторними батареями. У 4-й міській лікарні мають встановити СЕС на 38 кВт із накопичувачем енергії на 60 кВт·год. Ліцей №13 «Успіх» отримає станцію на 25 кВт і батареї на 25 кВт·год.
Також сонячні електростанції з накопичувачами планують встановити в поліклінічному відділенні Дитячої міської клінічної лікарні (80 кВт та 100 кВт·год) і в 1-й міській клінічній лікарні (90 кВт та 115 кВт·год). На КАТП-1628 запланували другу чергу встановлення сонячних панелей.
Окремо триває пошук партнерів для реалізації проєкту сонячної електростанції потужністю 100 кВт із комплектом акумуляторних батарей для 3-ї міської клінічної лікарні.

У міськраді зазначають, що такі об'єкти не можуть повністю забезпечити потреби закладів у електроенергії, проте дозволяють підтримувати їхню роботу під час відключень та підвищують стійкість громади до надзвичайних ситуацій. Під час наради також обговорили підготовку міського господарства до осінньо-зимового періоду.
Іван ШЕВЧЕНКО, «Полтавщина»