«Полтававодоканал» купив генератор удвічі-втричі дорожче від ринку, а дані про решту просто приховав — «Наші Гроші»
![](http://i1.poltava.to/uploads/2023/01/31/vodokanal.jpg)
КП «Полтававодоканал» Полтавської обласної ради 27 січня повідомило, що у грудні без торгів замовило генераторів на 30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
Зокрема фірмі «Будгазконсалтинг Лтд» 6 грудня замовили один дизельний генератор SDMO J66 IV за 1,87 млн грн. Вона мала поставити його до кінця 2022 року в Полтаву. Решта деталей, в тому числі умови оплати, невідомі, оскільки договір не оприлюднено.
За даними з відкритих джерел, у французького виробника «SDMO» дизельний генератор SDMO J66 буває в двох варіантах: SDMO J66K Compact у відкритому виконанні та SDMO J66K Silent у всепогодному захисному капоті. Вони трифазні, синхронні, стаціонарні та мають номінальну потужність 48 кВт. Зараз їх можна знайти у продажу відповідно по 580 тис. грн та 688 тис. грн, що в середньому втричі дешевше від тендерної ціни. Цей інтернет-магазин вимагає аванс, однак пропонує гарантію на два роки та безкоштовну доставку «Новою поштою».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/01/31/heneratory1.png)
В іншому інтернет-магазині такі генератори коштують дорожче — відповідно 750 тис. грн та 925 тис. грн під замовлення. Однак це все одно вдвічі дешевше від вартості договору.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/01/31/heneratory2.png)
Також фірмі «Монтажно сервісне підприємство «Дім електрики» 22 грудня замовили 19 дизельних генераторів на 28,20 млн грн. Вона поставить їх у Полтаву до кінця 2023 року. В цьому випадку відомі лише кількість і сума, а виробника і модель — замовник приховав, чим унеможливив порівняння з ринковими цінами.
Довідково:
Полтавський «Будгазконсалтинг Лтд» належить місцевому жителю Євгенію Сотнику, а директоркою є Олена Саламахо. Раніше, до Сотника вона була засновницею цієї фірми.
Кременчуцьким «МСП «Дім електрики» володіє та керує місцева жителька Наталія Коробка. Воно має спільний номер телефону +380 673 936 645 із кременчуцькою фірмою «МСП-Сатес» Олександра Бужора з Харківської області, яку також очолює Коробка.
Керівником «Полтававодоканалу» з 2017 року є депутат Полтавської облради Василь Воротинцев («Довіра»). Раніше він очолював «Донецьктеплоенерго».
Анна СОРОКА, «Наші гроші»
Відповідь пресслужби «Полтававодоканалу»:
«Ну, що? Парад аналітиків і дефіле експертів оголошуємо закритими!
До вашої уваги – розтлумачення пресслужби КП ПОР «Полтававодоканал»!
Мабуть, не треба пояснювати, що ціна на дизель-генератори на початку грудня і ціна на дизель-генератори у кінці січня – це абсолютно різні ціни? Усі розуміють, що з початку грудня ціни на генератори впали, цитуючи пабліки, «удвічі-втричі»?
Ціна залежить (інколи різниця в рази!) і від того, який саме дизельний двигун, альтернатор та автоматику цей генератор має. Якщо кому цікаво, то у обладнання, яке купили ми, двигун Perkins, а про альтернатор навіть сумніваємося, що треба згадувати…
А ще, величезне значення має час, за який необхідно техніку придбати, і час, за який техніка приїде до Полтави!
От уявімо ситуацію: сталася аварія на водогоні, воду перекрили у цілому мікрорайоні. Хтось і тоді буде кричати, що треба почекати, повибирати день-два-тиждень, і купити труби, запірну арматуру де дешевше та ще й на якість не зважати? А споживачі нехай тижник-другий без води посидять?
З генератором ситуація була ідентична. Він нам на той час потрібен був край, без нього під час дії графіків вимкнення світла ми не могли ефективно забезпечити виведення стоків з міста (на одній із КНС мали загрозу, що навіть за дві години без електрики затопить не лише обладнання станції – нечистоти потечуть по місту!) Саме тому змушені були прийняти пропозиції від тієї фірми-поставщика, яка була готова одним днем укласти договір і яка мала цей генератор у наявності. Якби хто прочитав повідомлення у системі «Прозорро» уважно, то побачив би, що договір укладено 6 грудня, а 7 грудня генератор уже нам поставили!
Більше того, «БУДГАЗКОНСАЛТИНГ ЛТД» встановила цей генератор на потрібній локації негайно, а кошти за все це підприємство перерахувало тоді, коли вони накопичилися на рахунках. Багато ви знаєте фірм, які би погодилися на такі умови?
Утім, найцікавішим у цій ситуації видається питання, кому ⁉️ потрібно було, не деталізуючи параметрів цієї покупки, кричати “Гвалт! Пробі! Купили дорого/не таке, як треба/не в тієї фірми/не в той час!”, не помітивши, що саме це придбання не лише забезпечило безперебійну роботу системи водовідведення одного з мікрорайонів Полтави (саме тоді, коли це було потрібно, а не тоді, як фекалії тижник-другий стікали би з дороги під ноги полтавцям), а й запобігло техногенній катастрофі!
А, і малеееесенький нюанс щодо саме цього генератора: запобігши чималим проблемам і неприємностям у той час, коли купити подібне обладнання було ще тим квестом, нині він «несе службу» на іншій локації – у одному з пунктів незламності Полтави.»