ФОП Степаненко не збирається відмовлятися від арки на Соборності, 27 попри спротив мешканців
![Розгортка проекту стаціонарної тимчасової споруди на вул. Соборності, 27](http://i1.poltava.to/uploads/2017/03/2017-03-27/arka-1.jpg)
Максим Пістряк, який представляє інтереси Віктора Степаненка, надав своє бачення ситуації навколо забудови арки
Віктор Степаненко має дозвіл від міськради на розміщення тимчасових споруд у арці будинку по вул. Соборності, 27. Проте мешканці будинку не погоджуються з таким рішенням міських депутатів, тому відстоюють своє право на вільний прохід через арку, як в суді, так і більш радикальними методами. «Полтавщина» поспілкувалась з представником ФОП Віктора Степаненко Максимом Пістряком, щоб донести іншу точку зору на цей конфлікт.
— По-перше, хочеться пояснити людям, що мешканці будинку створили ОСББ, але досі не отримали майно на баланс. Мається на увазі сам будинок і прибудинкова територія. Тому міська влада, як балансоутримувач, мала повне право передати на праві сервітуту ділянку під аркою моєму клієнту. Всі належні документи ми маємо. Правомірність свого рішення влада відстояла у суді, тому незрозуміло, коли нас обвинувачують у «незаконному» будівництві, — стверджує Максим Пістряк.
— Більшість людей не довіряє судам, ви довіряєте?
— Іноді сам недовіряю, якщо відверто. Проте зараз в нас є всі дозвільні документи. Всі питання більше до міськради, не до нас.
Максим Пістряк
— Але якщо влада передасть будинок на баланс мешканцям?
— Розумієте, в нас й договір з міськрадою завершується у цьому році. Нам, у будь-якому разі, треба домовлятися з мешканцями. Тому ми підготували договір про співпрацю з ОСББ, який я мав винести на обговорення мешканцям 17 березня. Проте деякі партії вирішили заробити собі політичні очки, тому все пішло нанівець. Взагалі весь конфлікт почався через відсутність діалогу, починаючи з минулого року.
— Що було в умовах договору про співпрацю?
— Ми зобов’язувались сприяти ремонту каналізації та покрівлю по всьому будинку, а також перерахувати гроші на рахунок ОСББ.
— Ви особисто знайомі з Віктором Степаненко?
— Двічі зустрічались.
— Він брат Ірини Степаненко?
— Не можу стверджувати, адже з нею я не знайомий.
— До Вас інтереси Віктора Степаненко представляв Євгеній Бражник. Ви з ним знайомі?
— Знаю його, але не по цій справі.
— Він вас звів з Віктором Степаненко?
— Ні.
— Що збираються будувати у арці?
— За словами Віктора Степаненка, те що написано в документації. А в документації написано «тимчасові споруди для реалізації друкованої продукції».
— Ви йому вірите?
— Не маю підстав не вірити.
— Прохід буде перекриватися?
— За документацією має бути перекритий.
— Ви підтримуєте закриття проходу через арку?
— Як адвокат — я на стороні Віктора Степаненка. Як людина — можу мати іншу точку зору, адже сам ходжу через арку.
— Чи планує Віктор Степаненко розпочати будівництво знову?
— Мені невідомо.
— Які ваші подальші дії?
— Моє завдання, як адвоката, не допустити конфлікту і домовитись, на прийнятних умовах, з мешканцями будинку. Тому сподіваюсь все таки донести ініціативу про співпрацю з ОСББ й почати діалог без «вуличної демократії».
Сподіваємось, що міська влада в подальшому буде відповідальніше відноситись до роздавання дозволів на тимчасові споруди у місті. Саме її рішення створили конфлікт, який вона не хоче вирішувати.
, «Полтавщина»