Розмір тексту

«Полтававодоканал»: платити за повірку лічильника не потрібно, оплачується тільки позаплановий виїзд спеціаліста

Повірка лічильника води Повірка лічильника води | Фото: poltava.to

У «Полтававодоканалі» відповіли споживачам щодо нового порядку повірки, монтажу чи ремонту лічильників

Періодично «Полтавщина» перенаправляє запитання наших читачів до безпосередніх так би мовити абонентів: з органів влади, правоохоронних органів чи комунальних підприємств.

Досить часто читачі просять надати пояснення щодо обліку приладів обліку або простіше — лічильників. Наприклад, у листопаді 2016 року полтавець просив надати відповідь, чому теплоенерго не пломбує безкоштовно лічильники.

Цього разу запитання стосувалося лічильників на воду:

— Чому в «Полтававодоканалі» за повірку лічильників і на сьогоднішній день беруть плату? Згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 1 січня 2016 року, згідно з пунктом 4-м статті 17-ї Закону, повірку та ремонт лічильників на газ, воду, електричну енергію та тепло повинні проводити підприємства, які надають ці послуги за свій рахунок, а не за рахунок споживача. Чи Закони України не для «Полтававодоканалу»? Дуже прошу порушити цю тему!

На це запитання відповіли у службі обліку та реалізації комунального підприємства «Полтававодоканал». Подаємо цю відповідь із посиланнями на нормативні документи без скорочень.

— Плавнова повірка приладів обліку води для населення проводиться безкоштовно.

Так, з 01.10.2016 року затверджений тариф НКРКП № 1413 «Про внесення змін до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16 червня 2016 року № 1141», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 01.09.2016 року № 1206/29336 та № 1414 «Про внесення змін до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26 листопада 2015 року № 2868», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 01.09.2016 року № 1207/29337.

На підставі вищезазначеної постанови, до складу чинного тарифу, з 01.10.2016 року включаються у тому числі і витрати на проведення планових періодичних повірок, монтажу, демонтажу, розпломбування, транспортування, ремонту при проведенні планової повірки (за необхідністю), пломбування засобів обліку, які належать фізичним особам — споживачам.

Постановою КМУ від 8 липня 2015 р. № 474 «Про затвердження Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт» встановлено процедуру повірки засобів обліку:

  • періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту підлягають засоби вимірювальної техніки, які введені в експлуатацію в установленому порядку.
  • періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок виконавців.

КП ПОР «Полтававодоканал» не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки, або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту, інформує про це споживача.

Засіб вимірювальної техніки повинен подаватися на ремонт у місячний строк з дати отримання відомостей про необхідність його ремонту. Споживач забезпечує у зазначений в повідомленні строк доступ представника КП ПОР «Полтававодоканал» до засобу вимірювальної техніки.

Якщо повірка непланова, або необхідно взяти на облік новий прилад обліку, то споживач оплачує рахунок за виїзд спеціаліста.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Останні новини

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефони редакції: (095) 794-29-25 (098) 385-07-22

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему