Полтавський плавець-паралімпієць Євгеній Богодайко: «Після змагань немає сил навіть розмовляти»

Призери Паралімпіади — Джонатан Фокс, Євгеній Богодайко та Італо Перейра
Призери Паралімпіади — Джонатан Фокс, Євгеній Богодайко та Італо Перейра | Фото: rio2016.com

Ексклюзивне інтерв’ю з шестикратним паралімпійським чемпіоном Євгенієм Богодайком

Зовсім нещодавно вся Україна захоплювалася мужністю і результатами наших спортсменів, які брали участь у Паралімпійських Іграх 2016 у Ріо-де-Жанейро. На фоні розчарування викликаного Олімпійськими Іграми, результати Паралімпіади стали для українських любителів спорту справжньою віддушиною. Та от дивина, після Олімпіади небагаточисленні призери змагань стали відомими у народі. Навряд чи хтось з українських телеглядачів чи користувачів інтернету не впізнає в обличчя, скажімо, борця Жана Беленюка чи веслувальника Юрія Чебана. А от з паралімпійцями, чиї здобутки в сумі є куди більшими, ситуація чомусь інша. З закінченням Ігор, спортсменів урочисто зустріли у Києві і.. практично про них забули. Їх не запрошують на телебачення, не друкують на сіті-лайтах, і навіть велике інтерв’ю зі спортсменом паралімпійцем знайти досить складно. По суті єдина «хвилинка слави» для них це той момент, коли вони стоять на п’єдесталі. Але для цього необхідно пройти через такі випробування, які пересічна людина навіть уявити собі не зможе.

Полтавський плавець Євгеній Богодайко брав участь у двох поспіль Паралімпіадах, у 2012-му у Лондоі, у у 2016-му у Ріо-де-Жанейро. В обох турнірах полтавець завойовував медалі, в тому числі і золоті. Також Євгеній багаторазовий чемпіон Європи на різних дистанціях. Здається, що Євгенієві підвладні будь-які дистанції і будь-які стилі. Але мало хто знає, що після великих змагань у хлопця навіть не має сил говорити, а одну з медалей він завоював, плаваючи з зламаною робочою рукою. Про це і про багато іншого Євгеній Богодайко розповів у ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню.