15 лютого, 19:11

П’ятеро полтавських учнів здобули призові місця одразу у чотирьох міських олімпіадах

У Полтаві 5 школярів здобули призові місця одразу у чотирьох міських олімпіадах, 22 — у трьох олімпіадах і 112 — у двох

Наприкінці листопада у Полтаві завершився II (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. «Полтавщина» дізналась імена переможців, тобто тих, хто отримав дипломи I ступеню, а також тих, хто зайняв призові місця (дипломи II та III ступеню).

Учні, які посіли перші місця, беруть участь у III (обласному) етапі олімпіад, котрі розпочалися у січні 2017 року і закінчаться у лютому 2017-го. Переможці обласних олімпіад візьмуть участь у IV Всеукраїнському етапі. Цього року на Полтавщині проводитимуть всеукраїнську олімпіаду з трудового навчання.

Перелік переможців міських олімпіад Полтави:

Українська мова і література

7 клас

  • Шуть Анна (гімназія №21)
  • Кучеренко Катерина (спеціалізована школа №3)
  • Ярута Богдана (школа №27)

8 клас

  • Циганчук Анастасія (школа №29)
  • Сенча Анастасія (гімназія №21)
  • Світлична Ольга (гімназія №6)

9 клас

  • Тараненко Таїсія (школа №2)
  • Артюх Дмитро (гімназія №33)
  • Дуденко Ольга (гімназія №17)

10 клас

  • Майборода Тетяна (школа №4)
  • Мамай Сергій (гімназія №31)
  • Чернявська Анастасія (гімназія №21)

11 клас

  • Королюк Олеся (ліцей №1)
  • Гузь Анастасія (школа №5)
  • Горошко Іванна (школа №38)

Англійська мова

8 клас

  • Скрипніков Микола (ліцей №1)
  • Світлична Ольга (гімназія №6)
  • Коваленко Георгій (спеціалізована школа №3)

9 клас

  • Одинець Юлія (гімназія №31)
  • Бондаренко Богдан (гімназія №6)
  • Шалашна Діана (гімназія №17)

10 клас

  • Тимошенко Анна (ліцей №1)
  • Панченко Анастасія (школа №29)

11 клас

  • Королюк Олеся (ліцей №1)
  • Слюсаренко Анжела (ліцей №1)
  • Павлова Юлія (гімназія №6)

Німецька мова

8 клас

  • Алефіренко Андрій (гімназія №33)

9 клас

  • Бардакова Мілана (школа №5)
  • Бондаренко Богдан (гімназія №6)

10 клас

  • Дерев’янко Катерина (гімназія №33)
  • Халімон Олександра (гімназія №33)

11 клас

  • Романенко Анастасія (гімназія №33)
  • Булочникова Єлизавета (спеціалізована школа №3)

Російська мова

9 клас

  • Шалашна Діана (гімназія №17)
  • Мамедова Ельвіна (гімназія №33)

10 клас

  • Майборода Тетяна (школа №4)
  • Чертіхіна Кристина (гімназія №17)

11 клас

  • Кармазін Володимир (школа №4)
  • Майборода Арина (гімназія №17)

Французька мова

8 клас

  • Шкоденко Анна (гімназія №13)

9 клас

  • Грунтенко Дар’я (гімназія №13)

10 клас

  • Вітковська Анна (гімназія №13)

11 клас

  • Лукашевич Єлизавета (гімназія №13)
  • Слюсаренко Анжела (ліцей №1)

Математика

6 клас

  • Глинський Вадим (гімназія №21)
  • Миглін Сергій (гімназія №17)

7 клас

  • Тур Максим (гімназія №6)
  • Каленський Олександр (гімназія №6)

8 клас

  • Кащенко Юхим (ліцей №1)
  • Яровий Денис (школа №30)
  • Мацицький Артем (ліцей №1)

9 клас

  • Рожко Денис (гімназія №33)
  • Козирь Аліса (гімназія №17)
  • Камуз Анна (школа №30)

10 клас

  • Стародумов Сергій (гімназія №33)
  • Стецук Андрій (гімназія №33)
  • Генералов Микола (гімназія №31)

11 клас

  • Колєчкіна Єлизавета (гімназія №32)
  • Мамішев Едуард (гімназія №33)
  • Дорошенко Євген (гімназія №32)

Фізика

7 клас

  • Журавель Дарина (гімназія №32)
  • Орел Юлія (гімназія №21)

8 клас

  • Гайдученко Ігор (ліцей №1)
  • Мусійченко Єгор (гімназія №17)

9 клас

  • Рожко Денис (гімназія №33)

10 клас

  • Генералов Микола (гімназія №31)
  • Стародумов Сергій (гімназія №33)

11 клас

  • Чуйко Валерій (школа №5)
  • Тютюнник Петро (ліцей №1)
  • Белько Максим (гімназія №33)

Хімія

7 клас

  • Шестеров Святослав (школа №11)
  • Махінова Вероніка (гімназія №32)
  • Савченко Володимир (школа №29)

8 клас

  • Дзюбан Юлія (гімназія №31)
  • Минак Євгеній (школа №29)
  • Вербицька Олександра (школа №11)

9 клас

  • Безкоровайний Станіслав (ліцей №1)
  • Репало Анастасія (гімназія №33)
  • Бочаров Кирило (гімназія №33)

10 клас

  • Колодєєв Іван (школа №29)
  • Стародумов Сергій (гімназія №33)
  • Іванов Михайло (гімназія №21)

11 клас

  • Інкол Антон (школа №16)
  • Іваниця Микита (гімназія №17)
  • Кислий Владислав (школа №5)

Інформаційні технології

8 клас

  • Сулима Владислав (ліцей №1)
  • Ніколайчук Денис (гімназія №17)

9 клас

  • Гаврилов Данило (гімназія №21)
  • Шишков Олександр (гімназія №17)

10 клас

  • Мережко Данило (ліцей №1)
  • Коваленко Денис (ліцей №1)

11 клас

  • Гринь Аліна (гімназія №31)
  • Шахова Анастасія (школа №30)
  • Конюшенко Ростислав (школа №36)

Інформатика

8 клас

  • Яровий Денис (школа №30)
  • Трусов Сергій (ліцей №1)

9 клас

  • Рожко Денис (гімназія №33)
  • Безкоровайний Станіслав (ліцей №1)

10 клас

  • Коваленко Денис (ліцей №1)
  • Бурлай Дмитро (ліцей №1)
  • Попов Ілля (гімназія №31)

11 клас

  • Тютюнник Петро (ліцей №1)
  • Інкол Антон (школа №16)

Історія

8 клас

  • Василенко Василь (гімназія №6)
  • Радкевич Богдан (школа №8)
  • Брагуца Дарія (ліцей №1)

9 клас

  • Кадучка Катерина (школа №16)
  • Бесарабов Данило (спеціалізована школа №3)
  • Петров Олександр (школа №9)

10 клас

  • Шаповал Владислав (школа №16)
  • Джугань Євгеній (школа №5)
  • Селезько Владислава (школа №30)

11 клас

  • Вусик Максим (гімназія №32)
  • Конопльов Артем (школа №5)
  • Іваниця Микита (гімназія №17)

Правознавство

9 клас

  • Зогаль Дар’я (гімназія №6)
  • Лизенко Дарина (гімназія №13)
  • Войтенко Карина (школа №28)

10 клас

  • Ярина Андрій (школа №16)
  • Дейнека Олександр (школа №9)
  • Поліщук Марта (ліцей №1)

11 клас

  • Павлова Юлія (гімназія №6)
  • Дмитренко Юлія (гімназія №33)
  • Кулик Анастасія (школа №16)

Економіка

9 клас

  • Носач Олег (гімназія №31)

10 клас

  • Соколова Поліна (гімназія №14)

11 клас

  • Зейналова Карина (школа №30)
  • Касян Катерина (гімназія №6)
  • Дорошенко Євген (гімназія №32)

Географія

8 клас

  • Шмиголь Софія (гімназія №17)
  • Серга Анастасія (спеціалізована школа №3)
  • Алькова Аліна (школа №29)

9 клас

  • Бейгул Владислав (школа №26)
  • Федосєєва Ілона (ліцей №1)
  • Северин Анастасія (гімназія №31)

10 клас

  • Гавриленко Вікторія (школа №16)
  • Колодєєв Іван (школа №29)
  • Риндя Микола (школа №34)

11 клас

  • Колєчкіна Єлизавета (гімназія №32)
  • Ісіньов Олег (школа №9)
  • Зейналова Каріна (школа №30)

Біологія

8 клас

  • Бушурова Олена (гімназія №33)
  • Макаренко Юлія (школа №34)
  • Харченко Микита (школа №16)

9 клас

  • Свінчук Ілона (школа №27)
  • Корнєва Марина (гімназія №33)
  • Теницька Єлизавета (школа №2)

10 клас

  • Бублій Валерія (школа №16)
  • Домішкевич Ірина (гімназія №32)
  • Приставка Марина (школа №29)

11 клас

  • Гольден Олександра (школа №34)
  • Євтушенко Анастасія (гімназія №32)
  • Макарчук Вікторія (школа №7)

Екологія

10 клас

  • Митюшина Ольга (гімназія №14)
  • Почапський Владислав (школа №16)

11 клас

  • Троян Карина (гімназія №13)
  • Піхуля Влада (школа №28)

Астрономія

11 клас

  • Тригуб Ольга (школа №30)

Обслуговуючі види праці (трудове навчання)

8 клас

  • Максименко Анна (школа №30)
  • Карандіна Владислава (гімназія №17)

9 клас

  • Остапенко Поліна (школа №27)
  • Ішу Анастасія (школа №38)

10 клас

  • Макаренко Дар'я (гімназія №33)

11 клас

  • Бородай Анастасія (гімназія №17)

Технічні види праці (трудове навчання)

8 клас

  • Дорошенко Ярослав (школа №34)

9 клас

  • Шамота Микита (школа №27)
  • Шедін Дмитро (школа №34)

10 клас

  • Бабич Дмитро (школа №34)

11 клас

  • Шумський Володимир (гімназія №17)

Зазначимо, що у цьому переліку є школярі, які здобули призові місця одразу у кількох олімпіадах. П’ятеро з них вибороли дипломи I — III ступеню у чотирьох олімпіадах.

Ім'я, школа, клас Предмет, призове місце
Стародумов Сергій
(10 клас, школа №33)
Хімія — I
Фізика — I
Математика — I
Інформатика — II
Тютюнник Петро
(11 клас, ліцей №1)
Хімія — II
Фізика — I
Математика — II
Інформатика — I
Безкоровайний Станіслав
(9 клас, ліцей №1)
Хімія — I
Математика — II
Біологія — III
Інформатика — I
Бардакова Мілана
(9 клас, школа №5)
Фізика — III
Українська мова — II
Німецька мова — I
Англійська мова — II
Лизенко Дарина
(8 клас, школа №13)
Українська мова — II
Правознавство — I
Німецька мова — III
Англійська мова — III

Ці ж учні перемагали в минулорічних олімпіадах. Сергій Стародумов тоді посів перше місце в олімпіадах з фізики та хімії, Петро Тютюнник — з інформатики та фізики, Мілана Бардакова — з німецької мови та української мови і літератури, Станіслав Безкоровайний — з хімії, Дарина Лизенко — з української мови і літератури

Ще 22 учня вибороли призові місця у олімпіадах одразу з трьох предметів.

Ім'я, школа, клас Предмет, призове місце
Рожко Денис
(9 клас, школа №33)
Фізика — I
Математика — I
Інформатика — I
Інкол Антон
(11 клас, школа №16)
Хімія — I
Англійська мова — II
Інформатика — I
Майборода Тетяна
(10 клас, школа №4)
Українська мова — I
Російська мова — I
Англійська мова — III
Колодєєв Іван
(10 клас, школа №29)
Хімія — I
Фізика — III
Географія — I
Колєчкіна Єлизавета
(11 клас, школа №32)
Фізика — III
Математика — I
Географія — I
Іванов Михайло
(10 клас, школа №21)
Хімія — I
Математика — II
Біологія — II
Стецук Андрій
(10 клас, школа №33)
Хімія — II
Фізика — II
Математика — I
Гавриленко Вікторія
(10 клас, школа №16)
Математика — II
Географія — I
Англійська мова — II
Зейналова Карина
(11 клас, школа №30)
Українська мова — II
Математика — II
Економіка — I
Алькова Аліна
(8 клас, школа №29)
Німецька мова — III
Географія — I
Біологія — II
Чертіхіна Кристина
(10 клас, школа №17)
Українська мова — II
Російська мова — I
Німецька мова — III
Кармазін Володимир
(11 клас, школа №4)
Українська мова — III
Російська мова — I
Історія — III
Кечеджі Наталія
(9 клас, школа №13)
Німецька мова — II
Математика — II
Географія — II
Голуб Дмитро
(11 клас, школа №17)
Фізика — II
Математика — II
Інформатика — II
Коломієць Євгенія
(10 клас, школа №2)
Українська мова — II
Математика — III
Англійська мова — II
Марченко Михайло
(8 клас, школа №2)
Географія — III
Біологія — II
Історія — II
Панич Владислав
(9 клас, школа №10)
Хімія — II
Фізика — III
Математика — III
Лутфуллін Дмитро
(11 клас, школа №38)
Хімія — II
Фізика — III
Біологія — III
Зелінська Марія
(8 клас, школа №27)
Географія — II
Англійська мова — III
Історія — III
Скирта Марія
(11 клас, гімназія №31)
Українська мова — III
Математика — III
Англійська мова — III
Чернявська Марія
(8 клас, школа №19)
Українська мова — III
Географія — III
Історія — III
Яковенко Вікторія
(11 клас, школа №6)
Хімія — III
Українська мова — III
Математика — III

Крім того, 112 школярів посіли I — III місця одразу у двох міських олімпіадах. Серед них син мера Полтави, 10-класник Сергій Мамай, який навчається у 31-й гімназії. Він переміг у олімпіаді з української мови і літератури та посів друге місце у олімпіаді з англійської.

Сергій Мамай Сергій Мамай

Варто відзначити й ученицю 8 класу 13-ї школи Дарину Лизенко. Крім того, що вона зайняла призові місця у чотирьох олімпіадах, в одній з них — з правознавства — вона перемогла, змагаючись із 9-класниками.

Нагадаємо, на останній сесії Полтавської міськради депутати прийняли програму розвитку освітньої галузі, згідно із якою у 2017 році переможці міських, обласних і всеукраїнських олімпіад та МАН отримуватимуть премії, розміром від 600 до 7500 гривень.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

Культура і освіта