Сергій Каплін подає до суду на Олега Мізіка та вимагає аудиту теплоенерго і водоканалу
Депутат Полтавської міськради Сергій Каплін готує позов проти першого заступника начальника Полтавської ОВА Олега Мізіка. Про це йдеться у його публічному зверненні. Причиною стало інтерв'ю посадовця, у якому той назвав багаторічну антитарифну боротьбу Капліна «безглуздою».
Свою позицію Сергій Каплін висловив у розгорнутій відповіді, де став на захист результатів своїх мітингів та судів проти підвищення комунальних тарифів, а також викликав Мізіка на дебати.
«По-перше, я подам в суд за публічну образу. Друге — вимагаю публічні тарифні дебати, щоб поставити усі крапки над „і“ в цій дискусії, і вимагаю аудит „Теплоенерго“ та „Водоканалу“, розпуск бандитської облради, яка мародерить на тарифах!» — заявив Сергій Каплін.
У своєму зверненні депутат нагадав, що його діяльність призвела до скасування загальнобудинкових лічильників та зупинки зростання тарифів, відкинувши звинувачення екскерівника «Полтаватеплоенерго» у безглуздості цих дій. Каплін назвав обласні комунальні підприємства «золотим коритом для еліт», де якість послуг є катастрофічною.
Стратегія вирішення тарифного питання від Капліна:
- Масові позови та аудит КП. Депутат вважає, що міська рада має організувати масові судові позови від містян. Наступний крок — повний аудит обласних комунальних підприємств, об'єднання їх у єдиний холдинг із незалежною наглядовою радою та залученням інвестицій.
- Ліквідація обласної ради. Каплін називає облраду «адміністративним апендицитом», який дублює функції під час війни. За його підрахунками, її розпуск дозволить зекономити майже 145,7 млн грн бюджетних коштів щороку.
- Цифровізація управління. Замість роздутих штатів депутат пропонує запровадити управління на основі даних (Data Governance) та цифрових двійників громад, що мінімізує корупцію та дозволить контролювати кожну гривню.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»