Вісім аграрних підприємств цікавляться придбанням Полтавського млинкомбінату
![](http://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0150.jpg)
Потенційні покупці Полтавського млинкомбінату оглянули його потужності. Вони звернули уваги на недоліки: застаріле обладнання, близькість багатоповерхівок і відсутність належного транспортного під’їзду
Сьогодні Фонд держмайна організував огляд Полтавського млинкомбінату майбутнім покупцям. Державне підприємство вирішили продати через аукціон за 24,3 млн грн. Цікавість придбати комбінат виявили 8 підприємства з Київської, Харківської, Миколаївської, Дніпропетровської й Полтавської областей. Директор підприємства Олег Ілюха показав інвесторам територію колишнього промислового гіганта: складські приміщення, цехи, елеватори, гаражі, млин тощо.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0292.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0192.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0203.jpg)
Після огляду території у Полтаві інвестори поїхали на потужності в смт Скороходове і в село Петрівці, де розташовані відокремлений структурний підрозділ — філія «Хлібна база № 88».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0149.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0165.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0212.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0222.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0216.jpg)
У покупців було кілька претензій до стану Полтавського млинкомбінату. По-перше — застаріле і виснаження обладнання. Наприклад, елеватори не мають системи термометрії, елементи млина лише оцинковані, станки порізані, мотори старі, а проводку потрібно повністю замінювати.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0281.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0291.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0173.jpg)
Друга проблема — поруч із млинкомбінатом побудовані три нові багатоповерхівки. Якщо розвинути виробництво на повну потужність, то шум, запах і пил призведуть до протестів мешканців.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0261.jpg)
Третя проблема — транспортне сполучення. Залізниця, яке вела від комбінату до хлібзаводу, уже не працює, її частину залили бетоном. Також потяг не може пройти через міст, який перебуває в аварійному стані. Під’їхати автофургонами буде проблематично, адже немає місця для розвороту та автостоянки.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/18/dsc_0178.jpg)
Кінцевий строк подання цінових пропозицій у системі Prozorro.Продажі — 2 серпня.
Умови продажу: недопущення звільнення 70 працівників протягом 6 місяців, погашення протягом цього терміну боргів. Загальний борг державного підприємства складає 130 млн грн. Тому фактично реальна стартова ціна заводу складає 154 млн грн.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»