У Семенівському районі 10 громад придбали пожежний автомобіль за грантовою програмою
![](http://i1.poltava.to/uploads/2016/05/2016-05-28/pojarca2.jpg)
Для другого етапу проекту вже зібрали 50 тисяч гривень, щоб придбати спеціальний рятувальний інструмент та для нової свердловини для води
На Полтавщині вже є вагомі приклади міжмуніципального співробітництва, яке направлене на вирішення злободенних питань місцевих громад. У Семенівському районі спільними зусиллями 10 громад вирішили організувати сучасну службу пожежної охорони. І перша «проба пера» у реформуванні — придбання нового пожежного автомобіля — забезпечили у співпраці з грантовою програмою фонду міжнародного співробітництва GIZ. Про це повідомили у прес-службі Полтавської обласної ради.
— Для другого етапу проекту — придбання спеціального рятувального інструменту, забезпечення нової свердловини для води, тощо — ми вже зібрали 50 тисяч гривень. Ще триста тисяч за умов співфінансування виділили з обласного бюджету. І таким чином ми збираємось забезпечити усім необхідним пожежну дружину, яка дислокується у селі Оболонь, — розповідає Оболонський сільський голова Сергій Габар.
Тим часом виникає інша проблема — кадрова. Керівник Семенівського районного сектору ГУ ДСНС України у області Володимир Іщенко визнає — особового складу у новоствореному підрозділі надто мало, щоб продуктивно працювати. «Тут на озброєння не зайвим стане досвід Німеччини», — вважає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
— У громадах федеральних земель Німеччини пожежна охорона — це волонтерська справа. Усі мешканці громади залучаються до несення цієї служби на громадських засадах, бо добре розуміють — біді потрібен вміти протистояти кожен, і у цьому необхідно допомагати одне одному. Я переконаний — ця аргументація дуже близька нам, українцям, які ніколи не будуть стояти осторонь біди ближнього, бо це нещастя всієї громади, — сказав голова обласної ради.
У своїх планах у Оболоні збираються піти далі — тут хочуть організувати комунальне підприємство, яке б забезпечувало найрізноманітніші потреби 10 громад, які приєднались до програми міжмуніципального співробітництва
, «Полтавщина»