Ганна Мельниченко — чемпіонка світу!

Ганна Мельниченко
Ганна Мельниченко | Фото: greenwichtime.com

Наша землячка Ганна Мельниченко із Кременчука на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві вчора завоювала золоту медаль у семиборстві. Вона стала першою в історії Полтавщини чемпіонкою світу з легкої атлетики — у «королеви» спорту світові чемпіонати проходять з 1983 року.

На фінішну пряму виснажливого турніру з семиборства — після 6-ти видів програми з 7-ми — наша землячка вийшла лідером. В активі Мельниченко було 5619 очок. Вона випереджала на 68 очок свою головну суперницю — Бріанну Тесьен-Ітон (Канада), яка мала 5551 очко і на цілих 127 очок — Дафні Шіпперс (Голландія) — у неї було 5492 очок і третя позиція. Тому головним завданням Ані в останньому виді — бігу на 800 метрів — було зберегти свою перевагу. А перевага ця була зовсім незначною.

І Мельниченко блискуче впоралася з цим завданням! І тут вона — в черговий раз в Москві — встановила свій персональний рекорд в одному з видів семиборства — бігу на 800 метрів. Результат кременчужанки — 2 хвилини 09,85 секунди. Це час принесло Мельниченко ще 967 очок. У підсумковій таблиці вона має 6586 очок — це також її особистий рекорд у літньому семиборстві! І новий рекорд Полтавської області. До того ж тепер — це єдиний обласний рекорд, встановлений чемпіонкою світу!

В останньому виді — на 800-метрівці — її головна суперниця Бріанна Тесьен-Ітон дуже швидко стартувала — перше коло вона пробігла лідером з прекрасним «розбігом» — 1 хвилина 02,37 секунди. Якщо і на другому колі многоборка з Канади не зменшила б обертів, то вона мала б чудові шанси «відібрати» золоту медаль у Мельниченко. Але Ганна блискуче розрахувала свою стратегію бігу і сили. Наша землячка бігла блискуче — чим ближче був фініш, тим більше вона додавала у швидкості. На фінішному створі перевага головної суперниці Мельниченко вимірювалася лише двома з половиною метрами. Нашій землячці потрібно було не програти 68 і більше очок. Завдання було виконано: Мельниченко програла Бріанні Тесьен-Ітон (Канада) лише 22 очки.

Отже, Ганна Мельниченко — чемпіонка світу! Срібною призеркою стала Бріанна Тесьен-Ітон (Канада) — 6530 очок (це також її особистий рекорд), бронзової — Дафні Шіпперс (Голландія) — 6477 очок (це не тільки персональний рекорд семиборки, але і новий рекорд Голландії).