Розмір тексту

Чи є законною повірка лічильників водоканалу за кошт споживача?

Лічильник води Лічильник води | Фото: poltava.pl.ua

Абоненту «Полтававодоканалу» не шкода 300 гривень за 3 роки, але він хоче дотримуватися законних вимог

До нас звернувся полтавець Віктор із запитанням про законність вимоги КП «Полтававодоканал» робити повірку, обслуговування та ремонт за кошт споживачів.

— Минулого року я прочитав на ваших сторінках про рішення Верховного суду України на користь полтавця Юрія Буряка. Суд постановив, що повірку лічильників проводить підприємство, тобто надавач послуг, а не споживач. Нещодавно і я отримав платіжки від водоканалу, згідно із якими я повинен заплатити за розпломбування та зняття лічильника 65,62 грн. Я пішов до приймальної керівника підприємства і запитав на підставі яких законів я зобов’язаний платити за повірку. Мені нічого не відповіли. Тоді я змушений був звернутися до керівництва письмово. Мені не шкода 300 гривень (це увесь комплекс за позиціями водоканалу) за 3 роки, але я хочу для себе раз і назавжди знати: що є законним, а що ні.

Нагадаємо, що ветеран органів прокуратури Юрій Буряк, програвши у районному міста Полтава та Апеляційному судах, виграв у Вищому спеціалізованому суді, який постановив направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Суд також нагадав, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання».

На запитання полтавця відповіли у «Полтававодоканалі», хоча компетентна особа відмовилася себе назвати, адже, з її слів, вона не уповноважена керівництвом робити такі роз’яснення. Але хоча й на правах анонімності нам все-таки відповіли, що згідно із роз’ясненням Мінжитлокомунгоспу від 2011 року, «Якщо періодична повірка засобів обліку не включена до переліку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, плата за повірку не входить до тарифу на ці послуги. У цьому випадку споживач сам оплачує метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт».

Окрім цього водоканал керується Постановою Кабміну № 630 (п.9.3) — «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Останні новини

Полтавщина:

Запропонувати тему