«Полтава» перемагає «Миколаїв» | Фото: Олег Дубина, olegda.pp.net.ua

11-й тур Першої ліги. «Полтава» — «Миколаїв» 5:0

«Полтава»: Романенко, Одинцов, Даценко, Кучеренко, Жданов (Цапій, 65), Сагайдак, Бессалов, Козоріз (Бідненко, 58), Скепський (Сірик, 77), Кіцута (Зеленевич, 81), Івашко

«Миколаїв»: Чуваєв, Зелді (Бобаль, 46), Леонідов, Волков, Семенина (Чернік, 79), Тарасенко, Чорній, Давидов, Чучман, Голенков, Ліщук (Берко, 72)

Голи: Івашко (26, 88, 90+2), Скепський (44, пен.), Кучеренко (76)

Вчора команда І ліги України ФК «Полтава» в чудовому стилі розгромила гостей із Миколаєва. Останні домашні матчі «Полтави» проходили у важкій боротьбі. Очки здобувалися ціною великих зусиль. Щось подібне очікувалося і від гри з «Миколаєвом», однак «не все так сталося, як гадалося». У підопічних Анатолія Безсмертного в понеділок виходило практично все. В результаті полтавці здобули свою найбільшу перемогу за час власних виступів у другій за рангом лізі українського футболу.

У муніципального футбольного клубу з Миколаєва справи зараз йдуть не дуже добре. З літа клуб балансує на межі прірви. Фінансування бажає кращого. До того ж за два дні до поточної гри головний тренер команди Руслан Забранський оголосив тренерському штабу і футболістам про те, що він подає у відставку. На думку вже колишнього керманича команди, його вчинок повинен послужити поштовхом до більш активних дій місцевої влади та всіх інших людей, від кого залежить доля команди.

У полтавців же настрій був набагато кращим. В минулому турі «Полтава» на виїзді досить несподівано переграла «Арсенал» з Білої Церкви. Вражав не так рахунок (4:1), як гра «зелено-чорних». З кожним туром новачки ліги додають у впевненості, що позитивним чином впливає на їхню гру, а як відомо хороша гра є запорукою позитивного результату.

Старт матчу пройшов у розвідці, яка щоправда тривала лише три хвилини, після чого господарі міцно притисли миколаївців до власних воріт. «Полтава» за стартові шість хвилин гри повинна була тричі виходити вперед. Спочатку Скепський при розіграші кутового виявився найвправнішим за миколаївських захисників на другому поверсі, проте м’яч після його удару полетів трішки вище воріт. Згодом Козоріз головою влучає у поперечину, а після удару Сагайдака м’яч взагалі не зрозуміло яким чином не влучив у ворота, поцілувавши по дорозі обидві стійки. Проходить п’ять хвилин — і знову каркас воріт рятує гостей після крученого удару Бессалова.

Господарі з кожною хвилиною збільшували тиск на ворота Олега Чуваєва (раніше він виступав за «Ворсклу» та «Кремінь» — прим. автора), і на 26 хвилині таки відкрили рахунок. Одинцов промчав правим флангом та прострілив на хід Руслану Івашку. Найвлучніший нападник «Полтави», на рахунку якого до поточного матчу було 4 забитих м’ячі, влучно пробив точно у ближній кут воріт воротаря «Миколаєва», який в даній ситуації більше виглядав статистом. Вже в наступній своїй атаці нападник «Полтави» міг оформити дубль, проте м’яч після його удару з близької відстані пролетів набагато вище воріт.

Після забитого м’яча господарі продовжували диктували свої умови гостям. Гра й далі проходила в основному на половині поля «Миколаєва». Було не зрозуміло, за рахунок чого гості збиралися змінювати хід матчу. «Полтава» продовжувала тиснути, і наприкінці першої половини гри подвоїла свою перевагу. Хтось із захисників «біло-синіх» у боротьбі за м’яч необачно зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. Головний арбітр без вагань вказав на одинадцятиметровий. Денис Скепський спокійно розвів м’яч та голкіпера гостей по різним кутам.

Другий тайм став продовженням першого з невеликою відмінністю — перевага «Полтави» стала ще більшою. Особливо це стало помітно після того, як гості залишилися вдесятьох через вилучення Чучмана. Загалом «Полтава» за останні 14 хвилин зустрічі створила 9 (!) гольових моментів, з яких щоправда три реалізувала. Хет-трик оформив Руслан Івашко, який з 7 м’ячами очолив бомбардирські перегони ліги. Ще один м’яч записав на свій рахунок Іван Кучеренко.

Щось ж стосується «Миколаєва», то за весь матч футболісти гостей спромоглися створити лише один дійсно небезпечний момент. На 53 хвилині Ігор Семенина вийшов на оперативний простір, проте влучного удару завдати так і не зміг. М’яч після його удару полетів точно в руки досвідченого Всеволода Романенка.

5:0! Впевнена перемога полтавської команди, яка за підсумками матчів понеділка піднялася на 4 місце в турнірній таблиці ліги.

Анатолій Ставка (тренер «Миколаєва»):

— Може й добре, що ми пропустили сьогодні п’ять м’ячів. Деякі наші футболісти після кількох проведених вдалих ігор загордилися, подумали, що все вміють. Дозволяють собі розмовляти, не дотримуються ігрової дисципліни на футбольному полі. А причини... будемо переглядати матч та розбиратися. Важко щось сказати. Не сподобалося те, що не було ігрової дисципліни, тому маємо такий результат. Мені за сьогоднішній матч та його підсумок соромно.

Анатолій Безсмертний (головний тренер «Полтави»):

— Хлопці вийшли на гру з гарним настроєм та бажанням, виконали установку і в результаті переграли суперника. Забили п’ять м’ячів, били по воротах, обводили... Ми самі такого не очікували. Можливо на «Миколаїв» тиснуть фінансові проблеми. Добре, що наші хлопці не розслабилися і з усією відповідальністю поставилися до цієї гри. Думаю, що матч уболівальникам сподобався. А що забили стільки ... таке буває. Нічого такого розгрому не віщувало, але було видно, що наші футболісти виглядали свіжішими.

P.S. Президент МФК «Миколаїв» Анатолій Валєєв у своєму інтерв’ю заявив, що не прийме заяву про відставку від головного тренера команди Руслана Забранського. Окрім того він зазначив, що ... наступного дня знімає з себе повноваження президента клубу.