Ветерани Полтавщини – треті в Україні!

Минулого тижня міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко вручив нагороди переможцям ІІІ Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті Михайла Баки

Збірна ветеранів Полтавщини у цих комплексних змаганнях, які тривали протягом року, посіла призове 3-є місце серед команд ІІ залікової групи областей України.

ІІІ літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту проводилися в регіонах України із 19 видів спорту серед чоловіків та жінок різних вікових груп. До їх програми входили змагання з академічного веслування, бадмінтону, баскетболу, боротьби самбо, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велоспорту, веслування на байдарках і каное, волейболу, гирьового спорту, легкої атлетики, настільного тенісу, плавання, скелелазіння, спортивного орієнтування, фехтування, футболу, шахів та шашок.

Залік ігор мав свою особливість – місця в змаганнях, на які з’їжджалися представники всіх регіонів, йшов окремим заліком до кожної із трьох груп областей. Наприклад, якщо в окремому виді спорту збірна області, яка виступала у ІІІ групі, посідала підсумкове 10 місце серед усіх регіонів України, а у своїй групі областей цей результат відповідав другому місцю, то в залік йшло саме це друге місце у ІІІ групі. Ветерани Полтавщини виступали у ІІ групі областей. Тут за регламентом змагань, щоб не мати штрафних очок, треба було обов’язково виступити у 9 видах спорту. Полтавці якраз спромоглися укластися в цю норму і взяли участь у змаганнях з 9 обов’язкових видів спорту. А остаточні підсумки підбивалися просто – сума місць дорівнювала сумі набраних очок: іншими словами, чим менше очок – тим краще.

Тож давайте порахуємо суму місць, завойовану ветеранами Полтавщини, яка дорівнюватиме сумі набраних нашими земляками очок. Збірні Полтавщини у ІІ підгрупі областей посіли 3 перших місця: зі спортивного орієнтування, волейболу і настільного тенісу; 2 других місця – з гирьового спорту і плавання; 2 третіх місця – з важкої атлетики і шахів; 4 місце – з велоспорту і 6 місце – з легкої атлетики. Сума місць і сума очок, відповідно, становить  - 23.

Ветерани Полтавщини у своїй ІІ заліковій групі областей програли командний залік збірним Миколаївської області – 9 очок, тобто, 9 перших місць, які пішли у залік. Хоча миколаївці виступили у 14 видах спорту, в яких вибороли аж 10 перших місць – одне з яких, через “перебір” не було враховане у командному заліку з 9-ти обов’язкових видів спорту. А друге місце у ІІ групі областей України посіли ветерани Черкаської області, які взяли участь у 10 номерах програми і набрали підсумкову суму місць і, відповідно, очок – 20 (2 перших місця, 5 – других, 2 – четвертих).

Третє місце ветеранів Полтавщини для багатьох стало справжньою несподіванкою. Адже у комплексному заліку ветерани виступили краще, ніж останнім часом виступають у комплексному заліку Спортивних ігор України інші наші земляки: дорослі, молодь, юнаки, які останнім часом рідко потрапляють до трійки призерів у командному заліку ІІ групи областей України. Тож, ветерани Полтавщини продовжують перебувати, як кажуть, - у нормі! Та, напевно, ніякої несподіванки тут не має. Бо зараз на ветеранському фронті виступають ті наші земляки, які в минулому приводили збірну Полтавщини до високих других і третіх загальнокомандних місць за підсумками минулих Спартакіад і Спортивних ігор України серед збірних областей ІІ залікової групи.