Полтавець — срібний чемпіон світу з пауерліфтингу

Михайло Буланий

На чемпіонаті світу з пауерліфтингу, що проходив 8-13 листопада в місті Пілзен (Чехія), полтавець Михайло Буланий завоював «срібло»

Позмагатися за право називатися найвправнішим у цьому виді спорту приїхали 230 чоловіків і жінок із 38 держав. За сумою триборства (присідання з вагою, жим лежачи й тяга) українська збірна виборола 4 золотих, 6 срібних та 1 бронзову нагороду. В окремих вправах наші хлопці й дівчата отримали 8 золотих, 11 срібних і 7 бронзових медалей. У результаті українська команда посіла друге місце, перше — у росіян.

Михайло Буланий у своїй ваговій категорії (93 кг) набрав у загальному заліку 957,5 кг: 240 — за жим лежачи, 347,5 — за тягу та 370 — за присідання. Як розповів спортсмен, у цій вправі два підходи йому з технічних причин не зарахували. У результаті перемога дісталася росіянину, до речі, тому самому, якого на минулорічному чемпіонаті Михайло залишив позаду.

Ні до суперника, ні до суддівства полтавський спортсмен претензій не має, каже, що все було справедливо. Хоча відчуття невдоволення залишилося, а отже, наявне й бажання покращувати результати. До речі, наступні змагання в Михайла заплановані вже на 2012 рік, тож час належно підготуватися є.

Загалом на нинішньому змаганні українські атлети встановили 19 рекордів світу й 3 рекорди Європи, повідомляють у Національній федерації пауерліфтингу України. За коефіцієнтами Вілкса, що визначає найсильніших серед учасників змагань, переконливу перемогу серед жінок здобула Лариса Соловйова (682,01 очка — найвищий показник за всю історію жіночого пауерліфтингу). Жінка отримала грошову винагороду від спонсорів змагань.