21.12.2010 | 12:15

Кому належать допоміжні приміщення багатоквартирного будинку

Кому належать допоміжні приміщення багатоквартирного будинку? Кому належать допоміжні приміщення багатоквартирного будинку? | Фото: nr2.ru

Відповідь на запитання щодо цього одного з інтернет-користувачів «Полтавщини» лише частково узгоджується нинішнім законодавством України

— Некая ЖЕО г.Полтавы дало оценку многоквартирного дома, где я проживаю, как переданного на баланс ЖЕО и находящегося в коммунальной собственности. Все квартиры в доме «на праві приватної власності належать приватним власникам». Прочие помещения згідно ЦК Украины, Стаття 382. п.2, рішення КС України від 02.03.2004 № 4-рп/2004, справа N 1-2/2004, — допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир... багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

Так чей же собственностью является мой дом, прокомментируйте.

Если же дом — приватна власність його власників, на основі часткової приватної власності, то как горисполком передал его на баланс ЖЕО, т.е. распорядился чужой приватной собственностью. /arorre/

— Відповідно до офіційного тлумачення положень статей 1, 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» на підставі рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2004 від 02.03.04 по справі № 1-2/2004 право спільної власності на допоміжні приміщення багатоквартирного будинку виникає з моменту приватизації квартири. Але, до моменту створення об’єднання співвласників, житлові будинки перебувають у комунальній власності, у віданні органів виконавчої влади та на балансі міських експлуатуючих організацій та дільниць. Балансоутримувачем здійснюється утримання житлових будинків і прибудинкових територій, тобто виконується комплекс робіт, спрямованих на створення необхідних умов мешкання в будинку людей, забезпечення збереження житлового будинку, його належного санітарного та технічного стану.

Частка власності окремого громадянина в загальній власності законодавством не визначена, як не визначено і саме поняття «співвласність». Не розроблено механізму передачі або набуття права власності на багатоквартирний будинок. Лише право власності громадян на квартиру оформляється свідоцтвом про право власності на неї. /З відповіді на інформаційний запит «Полтавщини» до Полтавського міськвиконкому/

Суспільство