15.06.2011 | 17:44

Як винні у ДТП уникають відповідальності

Якщо пішохід потрапив під колеса автівки і отримав легкі тілесні ушкодження, скоріше за все водій відбудеться... легким переляком і все

Шпарина у законодавстві дозволяє особам, винним у ДТП із постраждалими з легкими тілесними ушкодженнями, залишитися непокараними. Власне, так сталося із родиною Михайла Ушакова та Лії Немсадзе, про яку ми написали вчора. Маленька донька цих громадян отримала ЧМТ при зіткненні з автівкою. Водій свою провину визнав. Інспектор ДАІ розібрався в історії, склав протокол і відповідну схему до нього, зазначивши при цьому статтю 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У ній йдеться: «Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, що тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року». В цій статті немає жодного слова про легкі тілесні ушкодження, зате є суттєве покарання. А тепер дивіться — в іншій статті КУпАП — 125-тій, мова ось про що: «Інші порушення правил дорожного руху тягнуть за собою попередження». Відчуваєте різницю? За пошкодження майна відповідальність більша, ніж за ушкодження людини!

Як повідомив нам керівник прес-служби УМВС України у Полтавській області Юрій Сулаев, у випадку із Лією і її дитиною вибір інспектора впав на статтю 124 — саме тому що нею передбачене жорсткіше покарання. Але суд скасував його протокол — адвокат постарався. Але справа не у хорошому адвокаті, а у нашому недосконалому законодавстві.

— Стався юридичний колапс. Наїзд на людину, який закінчився легкими тілесними ушкодженнями, не тягне за собою кримінальної відповідальності, хоча у попередній редакції Кримінального Кодексу вона була — у 215-тій статті. На жаль, у новому КК законодавець не прописав відповідальність за такий вид порушення. При цьому немає відповідної статті й у новому адміністративному кодексі, — пояснив ситуацію Юрій Сулаєв.

Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»

Суспільство